Яку кількість фаршу з яловичини включає борщ домашній

справжнім шедевром у багатьох господинь російської кухні вважається борщ домашній. Це коронне гаряче перше блюдо, яке завжди займає почесне місце на столі. У кожної господині є свій рецепт борщу, і кожен по-своєму смачний. Сьогоднішній борщ виходить насичений, дуже ароматний, з пікантною кислотою і дуже яскравий за кольором. Готувати цю страву – одне задоволення, адже воно не вимагає до себе якогось особливого ставлення. Спробуйте, і ви не пошкодуєте!

  1. Яловичина (вирізка) свіжа — 1 кілограм
  2. Картопля — 600 грам
  3. Морква середнього розміру — 2 штуки
  4. Цибуля великого розміру — 1 штука
  5. Буряк середнього розміру — 4 штуки
  6. Паста томатна — 250-300 мл
  7. Капуста білокачанна середнього розміру — 1/2 частина
  8. Оцет столовий — 1 чайна ложка
  9. Сіль — 2 столові ложки
  10. Перець чорний мелений — 1 чайна ложка
  11. Часник середнього розміру — 7 зубчиків
  12. Зелень петрушки свіжа — для прикраси страви
  13. Сметана 20% жирністю — при подачі страви
  14. Олія — для смаження
  15. Лист лавровий великого розміру — 1 штука
  1. Обробна дошка
  2. Ніж
  3. Столова ложка
  4. Чайна ложка
  5. Велика каструля з кришкою (6-літрова)
  6. Плита
  7. Кухонні щіточка
  8. Середня каструля з кришкою
  9. Вилка
  10. Тарілка — 3 штуки
  11. Велика терка
  12. Сковорода
  13. Дерев’яна лопатка
  14. Середня миска — 3 штуки
  15. Часничниця
  16. Блюдо для подачі
  17. Черпак
  18. Шумівка

– Час приготування борщу домашнього залежить від розмірів подрібнених інгредієнтів, а також від їх якості. У процесі варіння овочів у самому борщі в першу чергу перевіряйте їх на ступінь готовності. Якщо картопля і капуста практично стали м’якими, означає — суп майже готовий і можна додавати в нього наступні компоненти.

– Для приготування борщу дуже важливо вибрати хорошу якісну буряк. Тому в першу чергу при купівлі цього овоча звертайте увагу на його щільність, так як буряк повинна бути твердою. Також дуже важливо знати колір самої м’якоті. Для цього достатньо підколупнути шкірку овоча. Якщо м’якоть буде яскраво фіолетового кольору, значить – інгредієнт стиглий і солодкий. Необхідно звертати увагу також на стиглість буряків. Чим молодше коренеплоди, тим борщ буде блідіше за кольором.

– Шматочки яловичини після приготування бульйону можна не подрібнювати, а залишити такого розміру. Просто у зв’язку з тим, що це м’ясо саме по собі йде суховатое, я зазвичай його подрібнюю, так як великі фанати такого борщу у мене в першу чергу діти.

По материалам cookery.com.ua

  • яловичина (м’якоть) — 500 г;
  • сало — 150 г;
  • капуста — 500 г;
  • буряк — 1 шт.;
  • картопля — 5 шт.;
  • цибуля — 1 шт.;
  • морква — 1 шт.;
  • помідори — 4 шт.;
  • перець болгарський солодкий — 1 шт.;
  • часник — 3 зубки;
  • петрушка — 1 пучок;
  • сіль, перець чорний мелений — за смаком.

    Приготування
    Готувати борщ починаємо, звісно, з бульйону. М’ясо промиваємо, закладаємо у велику каструлю і заливаємо водою. Ставимо на плиту, доводимо до кипіння, збираємо шумівкою піну, яка утворилася і прикручуємо вогонь до мінімуму. Скільки ж варити яловичину для борщу? Приблизно півтора години, поки м’ясо не стане зовсім м’яким. Потім його виловлюємо, і, коли охолоне, нарізаємо невеликими шматочками.
    А поки кипить наш яловичий бульйон , займемося засмажкою. Дрібно кришимо 2/3 сала. Розтоплюємо його на сковороді і обсмажуємо на ньому нарізану кубиками цибулю, до рум’яного кольору. Потім додаємо туди ж нарізану соломкою моркву і буряк. Тушкуємо, помішуючи, до м’якості. В кінці додаємо ошпарені, подрібнені без шкірки помідори і кубики болгарського перцю. Даємо всього цього овочевого пишності пару хвилин на возз’єднання, і знімаємо сковороду з вогню.
    У каструлю з бульйоном кидаємо накрошенную кубиками картоплю, а коли вона зваритися на половину — тонко нашатковану капусту. Повертаємо подрібнену яловичину. А хвилин за 5 до готовності додаємо зажарку. Окремо розтираємо в ступці залишився сало, часник (серцевину у нього краще вирізати) і дрібно накрошенную зелень з сіллю. Додаємо отриману ароматну суміш у вже готовий борщ, пробуємо на сіль і гостроту. Накриваємо кришкою і знімаємо з плити. Через 15 хвилин його можна розливати по тарілках.

    Читайте также:  Как сварить борщ чтобы он был красным рецепт
  • яловичина — 500 г;
  • капуста — 400 г;
  • буряк — 1 шт.;
  • картопля — 3 шт.;
  • цибуля — 1 шт.;
  • морква — 1 шт.;
  • лимон — 1/2 шт.;
  • часник — 3 зубки;
  • паста томатна — 3 ст. ложки;
  • масло рослинне — 3 ст. ложки;
  • лавровий лист — 2 шт.;
  • сіль, перець чорний мелений — за смаком.

    Приготування
    У чашу мультиварки наливаємо трохи олії і на режимі «Випічка» обсмажуємо до прозорості дрібно покришену цибулю. Потім додаємо натерту на крупній тертці моркву, а хвилин через 10 — томатну пасту. Тушкуємо, помішуючи, кілька хвилин. У компанію до овочів відправляємо терту буряк (не забуваємо збризнути її лимонним соком — для збереження кольору). Солимо, перчимо, перемішуємо і

    По материалам smachnogo.pp.ua

    Навряд чи знайдеться в слов’янських країнах хоч одна-єдина сім’я, яка обходиться без борщу. Це дуже смачна страва. Нехай у кожного своє уявлення про те, як зварити борщ (З яловичини, свинини

    Незважаючи на деталі того, як зварити борщ з яловичини ви маєте намір, які збираєтеся додавати овочі, крім капусти, буряка, моркви та цибулі, потрібно пам’ятати головні правила.

    1. Хочете отримати буряковий відтінок борщу — беріть столовий буряк. Бажаєте виражений червоний — купуйте суповий, який при варінні стає майже білим (і побільше помідорів або пасти).
    2. У великій кількості приправ і спецій жоден смачний борщ з яловичиною не потребує — досить перцю, часнику і лаврушки. У готовий додати зелень — і досить. Інакше буде зовсім не борщовий запах і смак.
    3. Щоб приготувати борщ з яловичини смачним, з не розвареними, але і не дуже твердими складовими, кислі компоненти начебто буряка, скропити оцтом, томатів або квашеної капусти (є й такі рецепти!) Кладуться пізніше за інших інгредієнтів.
    4. Солити і приправляти часником потрібно перед тим, як вимкнути вогонь. Тоді овочі в борщі залишаться міцненьким, а він сам не перебере часникового запаху.
    Читайте также:  Как приготовить зеленый борщ из щавеля без мяса

    Від нього найбільшою мірою залежить якість вашого страви. Бульйон повинен вийти дуже наваристим, тим більше що вибране м’ясо нежирне, і кірка сала на бульйоні не утворюється навіть в охолодженому вигляді. Тому на питання про те, скільки варити яловичину для борщу, можна відповісти однозначно: поки не набридне. Але ніяк не менше двох годин! Вогонь робіть мінімальний, так менше утворюється піна. А ту, що все ж таки з’являється, обов’язково знімайте. Щоб основа вашого борщу була прозорою, що не каламутною, покладіть в неї нерізані морквину і цибулю — їх потім викидають. Перед кінцем варіння, хвилин за десять, закладаються приправи: лавр і перець-горошок. Вони потім разом з вивареними овочами йдуть у смітник. І вже звичайно перед подальшими рухами тіла бульйон слід процідити.

    Якщо ви ще не знаєте, як зварити борщ з яловичини, почніть з найпростішого рецепта. З бульйоном ми вже розібралися, так що цей етап пропустимо. Відзначимо лише, що м’ясо треба вийняти, порізати на шматочки і повернути в каструлю вже наприкінці. Буряк вариться в окремій посудині. Якщо вона занадто велика, вона розрізається навпіл. Точно так само роблять з картоплею, морквою і капустою, тільки їх можна варити в загальній посудині. Овочі ріжуться соломкою (картоплю можна кубиками). Цибулини дрібно шинкують і припускаються на пісному масле- коли цибуля стане майже прозорим, до нього вливається томат-паста, і зажарка кілька хвилин гаситься. Залишиться поєднати в каструлі всі компоненти, посолити і прогріти. Традиційно це перше блюдо подається з зеленню і сметаною.

    Його характерною особливістю є те, що приготувати борщ з яловичини по-російськи — значить не закладати в нього різану картоплю. Допускається її введення відвареними цілими бульбами або скибочками вже при подачі. Бульйон береться переважно яловичий, але багато господинь суміщають яловичину зі свининою і хвалять результат. Коли основа вже готова, м’ясо виймається, ріжеться і кидається назад. Коли знову закипить, кладеться шаткована капуста до її остаточної готовності. Паралельно ріжеться цибуля, буряк, коренева петрушка (або селера) і морквина — все, крім цибулі, тонкою соломкою. Овочі складаються в каструльку або глибоку сковорідку, куди налиті соняшникова олія і півсклянки бульйону. Вони будуть гаситися хвилин двадцять. Через половину відведеного часу додаються помідори кубиками, трохи оцту і цукор — у міру додавання останнього постійно пробувати, щоб не пересолодити. Коли овочі доготувати, піджарка вливається в каструлю, борщ кипить ще трохи, вимикається і залишається для настоювання. Можна кликати до обіду!

    Якщо ж вас особливо цікавить, як зварити борщ з яловичини за рецептами цієї країни, готуйтеся додати в нього сало — без нього ніяк не обійтися. Ще однією відмінною рисою є квасолевий компонент у страві. На нього варто звернути окрему увагу: деякі господині варять боби окремо, проте більшість наполягають на спільному приготуванні, так борщ виходить більш запашним. Квасоля замочується, бажано на всю ніч. Потім вода зціджується, і боби кладуться в бульйон десь на середині часу варіння. Цибуля, буряк і моркву нарізаються, кладуться в сковороду і присмажуються. Коли цибуля почне просвічуватися, додаються помідори, перетерті в кашку (або томат-паста), різаний смужками болгарський перець, трохи бульйону, і заправка гаситься хвилин 15. У цей час в бульйон кладеться картопля кубиками: хвилин через п’ять після закипання додається заправка, ще через десяток — шаткована капуста. Перед самим зняттям з вогню вводиться сало, перетерте з часником, і сіль. Під накритою кришкою при вимкненому плиті борщ настоюється хоча б 10 хвилин — так він буде смачнішим.

    Читайте также:  Рецепт заготовки борща на зиму с капустой и картошкой

    Сучасні українки в чому видозмінили рецепт. Так, замість перетирання часнику і сала багато улюблений український продукт ріжуть кубиками, змішують з рослинним маслом і роблять на суміші заправку. Часник же продавлюється через прес і закладається в каструлю перед вимиканням. У старовинному оригінальному українському рецепті до складу входила ще й борошно — її додавали в тушковані овочі. Зараз від цього компонента відмовилися зовсім. А квасоля нині кладуть у борщ, а також якщо готують пісне блюдо — не так на бульйоні, а на квасоляному відварі, або якщо капустяний суп готується з грибами (так званий карпатський рецепт). Можете спробувати приготувати будь-який варіант.

    Як завжди, цей апарат на висоті! Причому борщ з яловичиною в мультиварки можна приготувати двома способами. По одному з них традиційно вариться бульйон, а вже на його основі в режимі «суп» готується саме блюдо. За другим — м’ясо окремо не відварюється. Якщо ви вибрали останній метод, для основи треба брати м’ясо без кісток і таке, що готується швидко. Приміром, грудинку. Вона нарізається порційно ще до відправки в чашу. Решта інгредієнти готуються аналогічно «каструльний» рецептом. Спочатку в режимі смаження, без кришки, три хвилини припускається цибулю. Потім на такий же час додається морквина, і врешті — буряк, уже на пару хвилин. Далі в заправку йде томат-паста, і через 3 хвилини режим відключається. Зверху кладеться м’ясо, картопля і капуста, наливається вода з приправами, кришка закривається і включається «суп» на півгодини. Перед тим як кликати до столу, спробуйте м’ясо. Якщо воно жорсткувато, продовжите час.

    Тепер ви вмієте дуже по-різному готувати борщ. Рецепт з яловичиною (Фото це демонструє наочно) дає не тільки смачний, але і апетитно виглядає результат.

    По материалам faqukr.ru